Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: malinkaa | 2009-03-01, 14:56

Autor

Wiadomo¶æ

karolina

User



Do³±czy³: 25 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 14:01   in vitro

czy uważacie że to powinno być dopuszczalne?? czy kościół ma rację mówiąc nie?? jeśli znacie przypadki które przez in vitro są teraz szczęśliwymi rodzicami to o tym opowiedzcie...




przeniosłam do 'na poważnie'. /// Eliara.
 

K....  

Wymiatacz

Papiery mam ok xDD


ImiÄ™: Krystian

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Lut 2009

Sk±d: Chocianów

   

Wys³any: 2009-03-01, 14:05   

Hmmm ja się tak dobrze na tym nie znam.Moim zdaniem dlaczego miałoby to być złe :->


Dla mnie to normalne i jestem pewien że kościół źle się w tej sprawie zachowuje...

Nie znam żadnych przypadków...

Pozdrawiam.
_________________
Ehhhh......
PiszÄ™ poprawnie po polsku .
Chyba :]
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-01, 14:09   

W czym problem?
 

Karu$$ia ;*  

Wymiatacz

nowy avatar ^^



Do³±czy³a: 22 Lut 2009

Sk±d: z Bajki ^^

   

Wys³any: 2009-03-01, 14:25   

Hmm ja znam pare przypadków znaleść je można na deser.pl :) . moim zdaniem nie powinno być to w Polsce dopuszczalny ;)
_________________
[` jestem słońcem, Ty - wichurą, ogniem - ja, wodą - Ty...]

______________________________________
 

K....  

Wymiatacz

Papiery mam ok xDD


ImiÄ™: Krystian

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Lut 2009

Sk±d: Chocianów

   

Wys³any: 2009-03-01, 14:49   

A możesz napisać dlaczego????
_________________
Ehhhh......
PiszÄ™ poprawnie po polsku .
Chyba :]
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 15:00   

karolina napisa³/a:

czy uważacie że to powinno być dopuszczalne?? czy kościół ma rację mówiąc nie?? jeśli znacie przypadki które przez in vitro są teraz szczęśliwymi rodzicami to o tym opowiedzcie...



Uważam,że kościół podaje dobrą wersję.Kościół już nie jest zdania że powinno to być całkowicie zakazane.Bo np. niepłodność??Para chce mieć dziecko,ale nie może.

Uważam ze nie powinno się wykorzystywać więcej zarodków-i te nie wykorzystane zamrażać.Powinno się wykorzystać tylko jedną komórkę macierzystą
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-03-01, 15:08   

Pamiętam odcinek "Tomasza Lisa na żywo" o in vitro. Jedna baba pieprzyła straszne głupoty, że niby Pan Jezus też powstał tak jakby in vitro, bo przez Ducha ¦w. a nie w 'normalny' sposób. -.-


Do samego zapłodnienia nic nie mam, ale przeraża mnie to, że kosztem jednego zarodka giną inne. Jak potem wytłumaczyć dziecku, że miał fuksa, że teraz żyje a jego rodzeństwo zostało wyrzucone do kosza jako zbędne?
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-01, 15:38   

Cytat:

Jak potem wytłumaczyć dziecku, że miał fuksa, że teraz żyje a jego rodzeństwo zostało wyrzucone do kosza jako zbędne?
_________________



A trzeba mu to opowiadać? Nikt i tak się nie dowie, bo w papierkach norma jak u wszystkich, a żeby dzieciakowi psychiki nie niszczyć i nie zaśmiecać myśli sprawę należy przemilczeć. Nie widzę w tym żadnego problemu.
_________________
ona umrze martwa.
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-01, 15:39   

Pati009 napisa³/a:

Powinno się wykorzystać tylko jedną komórkę macierzystą


to wtedy pewnie by sie nigdy tego dziecka nie doczekali.
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:05   

Missy napisa³/a:

A trzeba mu to opowiadać? Nikt i tak się nie dowie, bo w papierkach norma jak u wszystkich, a żeby dzieciakowi psychiki nie niszczyć i nie zaśmiecać myśli sprawę należy przemilczeć. Nie widzę w tym żadnego problemu.



I ta kiedyś będzie sie pytał o swoją historię.Np.dowie sie w szkole czy od plotkujących sąsiadek-rzeczywistość :-|



Iskra napisa³/a:

to wtedy pewnie by sie nigdy tego dziecka nie doczekali.


powinno się próbować do skutku.Przecież za którymś razem powinno sie udać.Nie powinno się zamrażać poczętych istot-to zasady moralności ludzkiej
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:09   

Pati009 napisa³/a:

I ta kiedyś będzie sie pytał o swoją historię.Np.dowie sie w szkole czy od plotkujących sąsiadek-rzeczywistość :-|



Jak dziecko ma się pytać o swoją historię!? Rodzice mówią, że mamusia i tatuś bardzo się kochają itp. A sąsiadki nic nie widzą, bo to jest intymna sprawa i rodzice wiedzą, że nie można takich rzeczy rozpowiadać. £atwo jest to zataić. Nikomu ta informacja nie jest potrzebna.
_________________
ona umrze martwa.
 

karolina

User



Do³±czy³: 25 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:13   

Missy napisa³/a:

Nikomu ta informacja nie jest potrzebna.


to prawda ktoś kto zdecyduje się na to chyba nie będzie chodził i się chwalił "my nie możemy mieć dzieci i in vitro próbujemy" :kwasny:
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:14   

karolina napisa³/a:

czy uważacie że to powinno być dopuszczalne?? czy kościół ma rację mówiąc nie??



Czy powinno?
Musi a dlaczego? Bo in vitro jest metodą leczenie bezpłodności a nie można zabronić leczenia choć by dlatego powód prosty, ale jakże ważny.
In vitro obok naprotechnologii, stymulacji i chirurgii jest metodÄ… leczenie.

A Kościół za dużo się wpieprza w nie swoje sprawy, niech zajmie się swoją instytucją i swoimi problemami choć by ks. pedałami.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Soczi  

Wymiatacz



ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 34

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:17   

Z tego co mi wiadomo Kościół pozwala na unieważnienie związku małżeńskiego zawartego przed Bogiem w momencie, gdy takowy nie ma możliwości posiadania potomstwa. Ale nie zezwala na zapłodnienie in vitro. To teraz nie ktoś mi powie, co taka para ma zrobić skoro chce być razem, nie chce brać rozwodu, ale Kościół nie pozwala na sztuczne zapłodnienie?
Szkoda słów.
_________________
"¯ycie płynie bardzo prędko: przenosi nas z raju w otchłań piekła w ciągu paru sukund."
Paulo Coelho "Jedenaście minut"
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 17:19   

Soczi napisa³/a:

Z tego co mi wiadomo Kościół pozwala na unieważnienie związku małżeńskiego zawartego przed Bogiem w momencie, gdy takowy nie ma możliwości posiadania potomstwa



Pozwala jeśli osoba ukryła przed nią ten fakt, że np. jest bezpłodny a jeśli para była świadoma tego i wzięli ślub to Watykan nie da zgody/
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com