Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-09-02, 20:31   

Problemem też są nie same składniki, ale i wielkość porcji. Każdy to mówi i może wydać się to monotonne, ale lepiej zjeść 5 posiłków a małych, przykładowo:

śniadanie - musli z mlekiem, które ma trochę kalorii ale jest bardzo sycące i da Ci energię na poranek. Jeśli uprawiasz sporty to o zrzucenie "pustych kalorii" nie powinnaś się martwić, ale musli to także węglowodany a mleko to białko ;-)

II śniadanie - WARTO¦CIOWA kanapka, czyli ser, szynka, jakieś warzywo (papryka, jeśli nie lubisz to pomidor lub ogórek), koniecznie z ciemnym pieczywem lub bułką. Jasne pieczywo nie ma wartościowych składników, ponieważ te "usuwane" są na samym początku produkcji.

obiad - ryż, makaron, kasza z jakimś sosem, warzywami "chińskimi" lub to co ja jadłem swego czasu - jogurtem z owocami ;-) Pychota!

kolacja - coś lekkiego i łatwego do strawienia. unikaj kanapek, mogą być jakieś soczki, do tego ze dwie kanapeczki ale pamiętaj - 3 godziny przed snem i tego się trzymaj!

co do słodyczy - raz, czy dwa w tygodniu można sobie pozwolić ale codziennie? nawet jeden batonik dziennie po roku to już ze 2 kg więcej, także warto się zastanowić i ustalić sobie tą sobotę czy niedziele na "małe przyjemności".

jakbyś miała pytania śmiało pisz ;)
_________________

 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-09-02, 20:51   

Uwaga. Przedstawiam Wam problem dokładniej, bo teraz mam jakby przykład. I ja nigdy nie zmieniam nawyków w żadnej kwestii, jeśli coś sprawia mi przyjemność, mimo że bardzo bym chciała, brak mi silnej woli. Ale do celu.

MrDj napisa³/a:

obiad - ryż, makaron, kasza z jakimś sosem, warzywami "chińskimi" lub to co ja jadłem swego czasu - jogurtem z owocami ;-) Pychota!


Jak dla mnie to dieta szpitalna. Ja albo nie jem obiadów, albo zjem kanapki, albo jem porządny obiad tzn. ziemniaki, kotlet, mizeria. Nie znoszę ryżu, kasz ani nic w ten deseń,m makaron toleruję tylko w zupie, warzywa te 'chińskie' są wstrętne i śmierdzą, a jogurty to jem w nocy.

MrDj napisa³/a:

kolacja - coÅ› lekkiego i Å‚atwego do strawienia. unikaj kanapek


Jem głównie kanapki/parówki, albo nic

MrDj napisa³/a:

3 godziny przed snem i tego siÄ™ trzymaj!


Potrafię obudzić się o 3 w nocy i opróżnić lodówkę.

To jest mega wkurzające, ale lubię jeść.. chciałabym, żeby było inaczej, ale wiem, że nie mam motywacji, żeby się zmieniać.. ważę zaledwie 44kg, póki co nie mam brzucha i trzymam formę.
 

brajla  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Kwi 2010

Sk±d: w ludziach tyle jadu

   

Wys³any: 2010-09-06, 16:15   

Najpierw jem śniadanie w domu zazwyczaj kanapki, żeby myśleć dobrze na lekcjach potem przyjeżdżam do szkoły i jem drugie śniadanie czyli kanapkę sobie kupuje potem przyjeżdżam do domu i jem obiad zazwyczaj o 15 następnie dwie godziny przed sapaniem jem kolację taką lekką ;)
_________________
Kiss my ass:*
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-09-06, 16:18   

Zazwyczaj tyle co porządna świnia.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Czarodziejka

Wymiatacz



Do³±czy³: 28 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-05-16, 16:07   

Z rana lekkie śniadanie, zazwyczaj jogurt z z otrębami, czasami jeszcze kawa.
Na drugie śniadanie kanapkę i jakiś owoc, na obiad to zależy co babcia ugotuję, zazwyczaj zupkę, czasami coś sama zrobię, na podwieczorek jakieś warzywka gotowane, z ryżem, jakiś makaron różnie to bywa. Kolacji nie jadam.
_________________
Kiedy w nocy gasną światła miast, wtedy w nocy piszę list do gwiazd.
 

Juice-Remake  

User



Do³±czy³: 31 Maj 2011

Sk±d: A-Town, shawty

   

Wys³any: 2011-05-31, 02:51   

Stosunkowo jem mało, mówią mi, że jestem skinny nigga.
_________________
I Just Got My Report Card (Throw Some D's On That Bitch)
 

Notorious

User



Do³±czy³: 31 Maj 2011

Sk±d: Brooklyn

   

Wys³any: 2011-05-31, 02:54   

Po to Bóg dał nam tak duże żołądki, abyśmy dużo jedli. holla!
 

chocolate__sea  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 02 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-04, 13:18   

MrDj napisa³/a:

Problemem też są nie same składniki, ale i wielkość porcji. Każdy to mówi i może wydać się to monotonne, ale lepiej zjeść 5 posiłków a małych, przykładowo:

śniadanie - musli z mlekiem, które ma trochę kalorii ale jest bardzo sycące i da Ci energię na poranek. Jeśli uprawiasz sporty to o zrzucenie "pustych kalorii" nie powinnaś się martwić, ale musli to także węglowodany a mleko to białko ;-)


obiad - ryż, makaron, kasza z jakimś sosem, warzywami "chińskimi" lub to co ja jadłem swego czasu - jogurtem z owocami ;-) Pychota!


No nie wiem czy te płatki to są takie zdrowe, jak w nich jest pełno cukru, może lepiej znaleźć coś, czego jest więcej i jest bardziej sycące? Po takim śniadaniu z płatkami będzie się chciało szybko jeść, bo poziom cukru szybko rośnie we krwi, a potem spada., co powoduje chęć jedzenia ^^.

Do obiadu: radziłabym wyeliminowanie sosów, tych tradycyjnych, wysokokaloryczne i ciężko strawne, dołożyć do tego ziemniaki lub kasze i wychodzi na to, że obiad trawi się przez dobrych kilka godzin, ewentualnie kilkanaście jeśli zjesz do tego tłuste mięso. Bez sosów da się żyć. Lepiej zastąpić to warzywami. Makaron - ok, ale najlepiej ten żytni, al dente.
Co do tego co napisałeś na kolację: unikaj kanapek... ale dwie kanapeczki. Takie zaprzeczanie samemu sobie.

Najlepiej przerzucić się na pieczywo pełnoziarniste, nie żadne wasa czy chrupkie. ^^
Zwiększyć ilość ruchu i godzin snu. Im mniej śpisz w nocy, tym mniejszy metabolizm następnego dnia i się wiecej je. No... mogłabym tak jeszcze długo, ale mi się nie chce :D.

Edit: a ryż nie biały, tylko brązowy, to tak nawiasem mówiąc ^^. A zamiast jogurtu jakiegoś słodzonego, można zrobic coś po swojemu, kupić naturalny i zmiksować owoce, o wiele lepsze i zdrowsze, zważając na wiosne i lato ^^
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-06-04, 17:02   

chocolate__sea napisa³/a:

No nie wiem czy te płatki to są takie zdrowe, jak w nich jest pełno cukru


Musli można zrobić samemu. Między innymi z otrębów, płatków owsianych i świeżych owoców.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-06-04, 17:15   

chocolate__sea napisa³/a:

No nie wiem czy te płatki to są takie zdrowe, jak w nich jest pełno cukru, może lepiej znaleźć coś, czego jest więcej i jest bardziej sycące?


Płatki owsiane, płatki żytnie, płatki jęczmienne, do tego otręby żytnie/pszenne, a jako dodatek w postaci cukru mogą być suszone owoce. Cukier prosty przy śniadaniu też jest szczególnie potrzebny, bo mózg najlepiej żywi się cukrami prostymi, a zjedzenie cukrów złożonych powoduje, że rozkład ich na cukry proste trochę trwa. A tak dostarczy się do organizmu od razu glukozę i zostanie ona od razu wchłonięta przez naczynia w kosmykach jelitowych i zostanie wykorzystana na bieżąco.

Generalnie można przyjąć model żywienia "na osobno", bez łączenie węglowodanów i tłuszczów. Jeśli zafunduje się w jednym posiłku np. obiedzie żołądkowi zestaw białka, węglowodanów i tłuszczów, to nie zostanie to wykorzystanie w pełni i się odłoży, ponieważ organizm nie wytworzy tyle enzymów trawiennych by wszystko zostało strawione.
Może zjeść nawet rano dwie kiełbasy, a nawet 3, grunt to nie dodawać do tego chleba itp. Kiełbasa, mięso zazwyczaj ma albo 0 węglowodanów albo bardzo mało. Organizm wówczas dostanie tylko tłuszcze, na tym skupi się przewód pokarmowy by je strawić, a nie odłożyć jako "oponka".
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-06-05, 01:36   

Bardzo mało albo bardzo dużo. Nigdy nie umiałam utrzymać równowagi, w czymkolwiek.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Lilka17  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-05, 15:41   

Jem tyle na ile mam ochotÄ™ :)
_________________
Nothing left, nothing left for me to do....
 

afruuula  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 05 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-06, 10:34   

Zależy od dnia. Czasami najadam się jak świnia, a czasami tylko bułka i jogurcik xD.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-06-06, 11:50   

Jak jestem głodna, to jem. Bywają dni, kiedy nieustannie ruszam szczęką, a bywa, że nie jem prawie nic.
_________________
meow
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2011-06-06, 19:21   

zależy od tego czy pracuję czy mam wolne, ale zasada jest taka że w pracy się nudze i jem... poza pracą to raczej 2-3 posiłki niezbyt duże....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com